Czarna Seria ze Stigiem Larssonem, czyli Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Fascynacja szwedzkimi kryminałami już trwa od jakiegoś czasu. Ale dopiero, gdy została opublikowana i była dostępna w każdym kiosku zdecydowałam się na kupno tej serii. Jak ciężko było mi zabrać się do czytania tej książki, tak potem nie mogłam się od niej oderwać.

Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika bez śladu. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist - dziennikarz i wydawca magazynu "Millennium" otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera - magnata przemysłowego, stojącego na czele wielkiego koncernu. Ten prosi znajdującego się na zakręcie życiowym dziennikarza o napisanie kroniki rodzinnej Vangerów. Okazuje się, że spisywanie dziejów to tylko pretekst do próby rozwiązania skomplikowanej zagadki. Mikael Blomkvist, skazany za zniesławienie, rezygnuje z obowiązków zawodowych i podejmuje się niezwykłego zlecenia. Po pewnym czasie dołącza do niego Lisbeth Salander - młoda, intrygująca outsiderka i genialna researcherka. Wspólnie szybko wpadają na trop mrocznej i krwawej historii rodzinnej.

Źródło: gandalf.com
W pierwszej części znanej trylogii poznajemy dziennikarza i wydawcę magazyny Millennium Mikaela Blomkvista. Ma on zapoznać się z kryminalną sprawą rodziny Vangerów, która miała miejsce czterdzieści lat temu. Można nadmienić fakt, iż w każdej rodzinie można odnaleźć mroczne sekrety, czasami nie mające swojego wyjaśnienia. Pomocy udziela mu intrygującą outsiderkę Lisbeth Salander. Jest to bardzo charakterystyczna postać, wyróżniająca się w książce. Na codzień sprawnie sobie radzi z hackerstwem komputerowym. Tworzą zgrany zespół, który szybko trafia na trop zniknięcia Harriet Vanger  oraz związanej z tym mrocznej i nieznanej historii pozostałych członków rodziny. 

Jest to książka o charakterze kryminalnym napisana dokładnie, łącząca ze sobą wiele wątków, które prowadzą do realizacji celu. Fabuła treści jest wiarygodna oraz trzyma w napięciu do ostatnich stron. Postaci zawarte w książce są interesujące i fascynujące. Zawiera w sobie elementy intryg i tajemnic politycznych, opiera się na czasach współczesnych. 

Warto ją przeczytać ze względu na wciągającą treść oraz oryginalność. Może odstraszać objętością stron, ale to nie stanowi żadnej przeszkody. Nie odczujemy kiedy przeczytamy przeszło 500 stron książki. Z zapałem zabieram się za czytanie kolejnych tomów powieści. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 MISS Pixie - blog kosmetyczny , Blogger