REAL VS FAKE | Lasplash GHOULISH porównanie


Urozmaicenie takowych produktów na Allegro jest coraz większe ze względu na popularyzację matowych pomadek. Niskie ceny niejednokrotnie kuszą do zakupu. Ale mimo niskiej ceny nie zawsze będzie odpowiadało jakością. Dzisiaj chcę przybliżyć elementy, na które warto zwrócić uwagę. W tym poście porównam oryginał oraz replikę (podróbkę) słynnej pomadki matowej firmy La Splash. 

Oryginał zakupiłam ze strony Glowstore. Ze stron tego typu mamy pewność o jakości wybranej rzeczy. Natomiast podróbkę kupiłam standardowo na Aliexpress. Ostatnio ten portal zasypuje takimi rzeczami. Ze względu na cenę, nie na jakość zachęcają do kupna. 


Tuż po otrzymaniu przesyłki, na pierwszy rzut oka niezauważalne są różnice pomiędzy opakowaniami. Dopiero po bliskim przyjrzeniu można zauważyć różnicę między czcionką znajdującą się na opakowaniu, jego wielkością. Oba kartoniki są takich samych wymiarów. 


Kolejną różnicą naklejki z nazwą danego koloru. Pudełko od góry jest oryginalne, gdzie czcionka jest większa, umieszczone zostały dodatkowe informacje. Ale kod kreskowy pozostaje bez zmian. 


Różnica jest dostrzegalna nawet w naklejkach, które znajdują się na spodzie błyszczyka. W oryginale cały napis jest bardzo dobrze widoczny oraz czytelny, czego nie można powiedzieć o replice. 


Nakrętka w podróbce też była złota i zabezpieczona dodatkowo folią. Ale po oderwaniu była ona lepka. Wówczas miała styczność z acetonem i niestety ten kolor pozostał na chusteczce ;)

Kolejną kwestią jest sam aplikator. W podróbce zaserwowano standardowych wielkości, popularny wśród normalnych błyszczyków. Samo nakładanie produktu na usta też nie jest niekomfortowe.


Poniżej zaprezentowałam kolory z obu produktów. Oryginał wpada w szarawo- śliwkowe (fioletowe) barwy, tym bardziej wygląda trochę trupio na ustach. Z kolei replika jest odwzorowana w brązowych jasnych, ciepłych barwach. Pigmentacja również odbiega od oryginału. Jedno pociągnięcie wystarczy do pełnego pokrycia ust. 

Podróbka przy nałożeniu jednej warstwy widoczne są prześwity. Nie jest wystarczająco kryjąca. Replika po nałożeniu na usta zasycha w kilka minut. Po tym czasie jest efekt ściągnięcia produktu na ustach. Wchodzi w każde załamanie na nich, ale jest to domena takowych produktów. Po zaschnięciu wyczuwalna jest tzw. skorupa na ustach. Przy każdym poruszeniu nimi produkt  pęka.

Jest widoczna na ustach przez kilka godzin, póki nie będzie miała styczności z jakąkolwiek żywnością czy napojem. Momentalnie znika z ust. Lubi znikać od środka lub z brzegów.

Z kolei oryginał jest nie do zdarcia. Maksymalnie wytrzymał na ustach cały dzień. Ale o tym produkcie będzie więcej informacji z osobnym poście.


Post został stworzony dla porównania. Jedynie aby przedstawić moje sugestie przy zakupie danego produktu. Zwrócenie uwagi na dane elementy, które różnią oba produkty między sobą.


4 komentarze:

Copyright © 2014 MISS Pixie - blog kosmetyczny , Blogger