Mój sposób na skórki - Sally Hansen Instant Cuticle Remover żel do skórek

Od jakiegoś czasu borykałam się ze swoimi suchymi, trudnymi do usunięcia skórkami. Dzisiaj chcę przedstawić produkt, który pomógł mi ograniczyć ten problem do minimum. Jest to żel firmy Sally Hansen Instant Cuticle Remover. 
Producent wskazuje jego przeznaczenie na usuwanie skórek wokół paznokci lub zgrubiałego naskórka. Pomimo, iż na pierwszym miejscu jest woda, zaleca się stosowanie produktu na paznokciach tylko przez 15 sekund. Jedynie na poważniejsze zgrubienia produkt może być nałożony przez 1 minutę, nie dłużej. Reszta składników jest chemią z substancjami czynnymi, jakimi są wyciągi z aloesu oraz rumianku, które mają za zadanie nawilżyć i ukoić nasz naskórek.


Skład: water, potassium hydroxide, butylene glycol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, aloe barbadensis leaf juice, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, camellia sinensis leaf extract, tetrasodium EDTA, dipotassium glycyrrhizate 


Produkt zapakowany jest w papierowe pudełko, na którym zawarte są wszelkie niezbędne informacje. Dostępny jest w drogeriach stacjonarnych takich jak Rossmann, Hebe czy Natura. Tam cena produktu waha się w granicach 25-30 złotych. O wiele taniej produkt można zakupić na portalu Allegro oraz sklepach internatowych. Wówczas za 29,5 ml produktu zapłacimy od 10 złotych plus koszty przesyłki. Już pierwszym zauważalnym plusem jest pojemność oraz jego wydajność. 


Jest to żel o płynnej konsystencji. Nie posiada zapachu. Produkt został umieszczony w plastikowej buteleczce, zakończona aplikatorem. Jest to higieniczny sposób dozowania żelu. Dodatkowo posiada zabezpieczającą nakrętkę. Opakowanie ułatwia odsuwanie lub wycinanie naszych skórek. Butelka pozwala dozować odpowiednią ilość produktu, nie powoduje rozlewania się poza obszar paznokcia.


Jak już zostało wspomniane wcześniej, produkt należy trzymać na skórkach przez 15 sekund. Dłuższe zatrzymanie żelu może spowodować szkody dla naszych dłoni. Podczas używania nasze ręce powinnyśmy trzymać z dala od twarzy oraz oczu, ze względu na składniki w niej zawarte. Również  produkt nie powinny stosować osoby mające skórę podrażnioną lub wrażliwą. Po tym czasie skórki należy odsunąć patyczkiem. Z kolei nadmiar produktu zmyć wodą i mydłem. Żel należy stosować nie częściej niż raz w tygodniu. 


Nie dziwię się, iż produkt jest zachwalany przez wiele kobiet. Jego zastosowanie pozwala na szybkie i bezproblemowe pozbycie się niepotrzebnych skórek wokół paznokci. Efekt żelu jest bardzo dobry, a opakowanie starczy nam na bardzo długi czas. W końcu zadbane dłonie są naszą wizytówką.

Pozdrawiam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 MISS Pixie - blog kosmetyczny , Blogger